Kúpiť cyklistickú prilbu – e-shop

Sprievodca výberom
cyklo prilieb


Cyklistické prilby  >  Typy cyklo prilieb

Typy cyklo prilieb

Cyklistické prilby a chrániče sú nevyhnutným doplnkom cyklistov.

  • typy pre dámy, pánov a deti
  • rôzne typy podľa použitých technológií
  • špeciálne prilby pre inline a downhill jazdu

Prilby môžeme rozdeliť podľa cyklistov, ktorý ju bude používať. Kúpiť teda môžeme prilbu pre deti, alebo pre dospelých. Líšia sa nielen veľkosťou, ale aj vzhľadom, bezpečnostnými prvkami. Detské prilby sú ľahšie, ale musia samozrejme spĺňať bezpečnostné požiadavky.

Technológia v službách cyklo prilieb

Moderné prilby sa vyrábajú technológiou IN-MOLD, pri ktorej sa strieka polyester do skeletu prilby a dosiahne sa tak výbornej pevnosti a nízkej hmotnosti prilby.

Prilby na downhill

Špeciálnou kategóriou sú prilby na zjazd pre odvážnych jazdcov na bicykloch. Samotný donwhill je radený medzi extrémne športy a tomu tiež zodpovedá bezpečnostné vybavenie. Downhill prilby majú ochranu brady, sú z tvrdeného materiálu (EPS) a majú aj predný šilt.

Na bicykel patria aj chrániče

Nielen pre downhill jazdcov sú užitočné aj ďalších chrániče - kolien, zápästia a lakťov. Z úspechom ich využijú aj inline korčuliari.

Vyberte si cyklistickou prilbu v internetovom obchode

Zdieľajte článok


Odporúčame cyklistické prilby


Novinky

Cyklistická prilba v obci

Povinnosť nosiť cyklistickú prilbu v obci je iná v Slovenskej republike a iná v susednej Českej republike. Pretože cykloturistika je v oboch krajinách veľmi obľúbená, ujasníme si v dnešnom článku detaily.

S prilbou aj na kolobežku

Bez prilby sa nepúšťajte ani na kolobežku. Aj na nej sa dá ísť rýchlo a pády môžu mať fatálne následky.

Prilba - nevyhnutný doplnok cyklistov

Cyklistické prilby sú povinné mimo obce, pre deti do 15 rokov aj v obci. Prilba je však zásadnou a nevyhnutnou bezpečnostnou výbavou každého cyklistu.

všetky novinky