Kúpiť cyklistickú prilbu – e-shop

Sprievodca výberom
cyklo prilieb


Cyklistické prilby  >  Štatistiky sú jasné, ťažšie zranenia postihujú cyklistov bez prilby

Štatistiky sú jasné, ťažšie zranenia postihujú cyklistov bez prilby

Ľahostajnosť, zlá tradícia, alebo frajerina? Prečo toľko cyklistov jazdí bez prilby?

Pritom štatistiky sú jasné. Cyklistické prilby zabránia väčšine zraneniam, pri páde na ceste, alebo obrubník odnesie pád väčšinou prilba, bez prilby sú následky tragické.

V roku 2011 sa na cestách stalo 2 250 nehôd, v ktorých figurovali cyklisti. Iba v 180 prípadoch odišiel cyklista nezranený, 22 cyklistov zaplatilo najvyššiu daň. Jednou z príčin tak vysokého počtu úmrtí je práve odmietanie cyklo heliem.

Prilbu si berte aj na krátku jazdu

Na helmu nezabúdajte ani pri krátkej jazde. Nikdy neviete, čo sa vám môže stať na ceste, keď pôjdete napríklad len pár desiatok metrov do obchodu nakúpiť.

Cyklo prilba sa vždy oplatí. Nehazardujte a myslite na svoju bezpečnosť.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 30. 4. 2013


Odporúčame cyklistické prilby


Ďalšie novinky

Prilby na horské zjazdy na bicykloch

Horské zjazdy, alebo tiež trialy, sú čím ďalej obľúbenejšie. Prilba je na nich nevyhnutným bezpečnostným doplnkom. Akú vybrať a oplatí sa šetriť?

28. 5. 2016

Ako sa starať o prilbu na bicykel

Každý člen rodiny má mať svoju prilbu na bicykel, ktorá mu bude presne a pohodlne sedieť. Ak sa nepoškodí, príp. z nej dieťa nevyrastie, môže pri dobrej údržbe vydržať 3 až 8 rokov. Potom už sa odporúča kúpiť novú.

17. 11. 2015

Tipy na dámske prilby na bicykel

Cyklistická prilba je pre deti zo zákona povinná a pre dospelých odporúčaná. Ak si mamička na vychádzku s dieťaťom vezme prilbu tiež, dá mu ten najlepší osobný príklad do života. Tiež každá aktívna športovkyňa by mala prilbu považovať za nevyhnutnú.

14. 4. 2014

všetky novinky